Parádní exkurze

Ve čtvrtek 25. 5. se 2. třída ZŠ Mrákov vypravila za poznáním k opravdovým hasičům.

Společné foto Přes nevolický kopec jsme za hodinku přešli pěšky do Domažlic, kolem řeky Zubřiny došli do hasičárny a v klubovně se nasvačili. Poté nám J. Marek přes hodinu vysvětloval, co všechno hasiči musí umět, kde zasahují a s jakými situacemi si poradí. Druháčci perfektně odpovídali a snažili se vše pochopit. Videoukázky hořících objektů, sesuvů půdy, povodní a nehod byly excelentní a závěr patřil ovečce, která vyhlašuje sirénu cvičného poplachu ve Švýcarsku.

V další části exkurze se nás ujal sympatický hasič Pavel Kouřík, ten nám ukázal všechnu výstroj hasičů (boty, oblečení, helmu, potápěčský oblek…) a pak  přišlo to nejlepší – auta, vybavení, hadice, hydraulické kleště, sirény… Vše si děti mohly prolézt, zkusit, osahat a ptát se na co chtěly. Perfektní akce končila pak ve škole, kde celý týden děti na šesti velkých tabulích skládaly situace všech složek IZS a svůj zážitek i nakreslily. Tohle vše má pro život velký smysl, zvlášť, když se děti nebojí a chtějí si vše zkoušet Třeba pak dokážou v kritické chvíli i někomu pomoci.

J. Blahutová, 2. třída

Datum vložení: 2. 6. 2023 10:17