Dny vědy a techniky v Plzni

V pátek 8. 9. jsme se my, žáci šesté a osmé třídy, zúčastnili v Plzni vzdělávací akce s názvem Dny vědy a techniky.

Slečny z 8. třídy hrají na skleničky.

Začátek cesty nám trochu znepříjemnilo asi dvacetiminutové zpoždění vlaku, ale byli jsme trpěliví a spoje jsme se nakonec přece jen dočkali. Po příjezdu na plzeňské hlavní nádraží jsme vyrazili do centra, kde se akce konala. Na náměstí na nás čekalo několik interaktivních expozic, které nám umožnily blíže nahlédnout například do světa fyziky, robotiky, astronomie, elektrotechniky, chemie, archeologie, zdravovědy, ekonomie. Na vlastní kůži jsme si mohli vyzkoušet různé pokusy a mohli jsme tak lépe pochopit různé zákonitosti z jednotlivých oborů. Navíc jedním z našich úkolů bylo, abychom si podrobněji zdokumentovali jeden či dva experimenty, které nás nejvíce zaujaly. Naše postřehy budeme prezentovat v hodinách fyziky.
Při zpáteční cestě na nádraží jsme se zastavili v McDonaldu, kde jsme si koupili malé občerstvení. Pravda, někteří z nás neodolali a občerstvení bylo větší.
Většina z nás měla radost, že alespoň jeden den nemusíme trávit v lavicích a mohli jsme navštívit tuto venkovní „vědeckou laboratoř“, která nám přinesla nejen zábavu, ale i poučení.

Datum vložení: 12. 9. 2023 9:05