Centrum sportu

Od září 2007 je na naší škole zřízeno Centrum sportu. Je to sdružení různých sportovních kroužků, které mohou žáci navštěvovat a tím trávit smysluplně svůj volný čas. V kroužcích s různorodou sportovní tematikou bylo v loňském školním roce organizováno více než 100 žáků.
Za získanou finanční dotaci od Asociace školních sportovních klubů, jsme začali vybavovat tělocvičnu novým náčiním, jako jsou míče, švihadla, činky, žíněnky, hokejky, tretry atd. Také máme možnost platit z této dotace jízdné na sportovní soutěže nebo ceny pro vítěze a zúčastněné sportovce. Tím motivujeme žáky k pravidelné účasti na sportovních aktivitách a minimalizujeme zájem o sociálně patologické jevy (kouření, návykové látky, šikana). Snažíme se vytvořit pravidelné sportovní návyky a smysl pro fair play. Žáci se také mohou účastnit sportovních soutěží.
Organizace sportovních kroužků by nemohla fungovat bez obětavé práce trenérů z řad především učitelů, ale i rodičů a ostatních nadšenců.
Centrum sportu není jen pro žáky naší školy, ale je k dispozici i žákům okolních škol. Zde připadá v úvahu hlavně škola v Koutě na Šumavě, jejíž žáci mohou do vybraného kroužku docházet.

Letos jsou v nabídce tyto sporty:
basketbal, fotbal, minikopaná, sportovní hry, volejbal, florbal

Jdeme na to!