Svět očima novináře, fotografa a cestovatele Tomáše Kubeše

Cyklus letošních zeměpisných přednášek zakončil již tradiční host naší školy, cestovatel a novinář Tomáš Kubeš.

Tentokrát si připravil tři devadesáti minutové přednášky. Nejprve se vydal společně s žáky 4. a 5. třídy po stopách našeho kontinentu, prozkoumali Evropu od severních končin Norska až po nám nejbližší Slovensko a Polsko.

Šesťáci a sedmáci si vybrali o něco exotičtější lokalitu a zamířili na výpravu po safari v savanách Tanzanie. Poté „dopluli“ na nedaleký ostrov Zanzibar, kde si mohli vybrat vysněnou pláž.

O poznání závažnější téma čekalo na nejstarší žáky z 8. a 9. třídy, kteří zkoumali příčiny a okolnosti jaderné havárie v ukrajinském Černobylu. Ocitli se přímo uprostřed rozpadajícího se města Pripjať, mohli se seznámit s osudy lidí, kteří byli nasazeni při likvidaci havárie, nebo vyslechnout životní příběhy obyvatel dosud žijících v blízkosti tzv. zóny smrti. Přednáška žákům poskytla obsáhlý materiál k zamyšlení nad rozličnými otázkami lidského života a smrti.

Zajímavá přednáška

Datum vložení: 27. 3. 2024 12:53