Mladí mrákovští basketbalisté si pověsili na krk stříbrné medaile

Před odjezdem na turnaj basketbalových nadějí 6. a 7. tříd dostali mrákovští reprezentanti za úkol „trumfnout“ děvčata z 8. a 9. třídy, která minulý týden získala bronzové medaile. Na první pohled těžká, až nesplnitelná mise.

Kluci se však nenechali zahanbit a v těžké konkurenci ostatních škol z domažlického okresu vybojovali vynikající druhé místo. Nejprve se „rozehřáli“ v zápase s Blížejovem (24:2), aby následně čelili výzvě v podobě týmu domácích. Enormním úsilím a kombinační hrou plnou rychlých přihrávek a střel v kombinaci se zodpovědnou obranou nedali soupeři šanci a přivodili mu drtivou porážku 19:0. V posledním utkání skupiny si pohlídali vítězství 14:9 nad týmem GJŠB Domažlice, které jim zaručovalo boj o příčky nejvyšší.

Vrstevníci z domažlické K17 disponovali ve svém středu zkušenými basketbalisty z Jiskry Domažlice, kteří si zaslouženě došli ve finále pro vítězství (19:8). Mrákovští basketbalisté však svým pojetím basketu zanechali skvělý dojem.

Pochvalu zaslouží tým ve složení:

7. třída: Matyáš Kubovec, Rosťa Ondrička, Hynek Pinkr, Robin Novák, Michal Šlajs, Kristián Bilančuk

6. třída: Jiří Jírovec, Jáchym Pinkr, Jonáš Biháry

Datum vložení: 21. 3. 2024 13:03