Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 367
TÝDEN: 2159
CELKEM: 367533

Navigace

Obsah

Třídní akce

100 let republiky – DEPO 2015 – Plzeň – 7. A + 7. B 

Naše republika slaví 100 let od svého vzniku. V hodinách dějepisu se zatím o nejnovějších dějinách neučíme, a tak jsme se chtěli o nedávné i vzdálenější minulosti našich maminek, tatínků, babiček, dědečků, ale i prababiček a pradědečků něco dozvědět. Skvělou příležitostí byla výstava v plzeňském DEPU 2015 k této příležitosti pod názvem 100py – Sto let republiky očima pěti generací.

 

Společné foto

 

Do Plzně jsme se vydali vlakem 3. 10. 2018. Výstava nás zaujala už zajímavým způsobem, jak byly exponáty a příběhy předvedeny. Celým obdobím od roku 1918 až do současnosti nás provázel příběh jedné fiktivní plzeňské rodiny na pozadí skutečných historických událostí.

Na výstavě jsme mohli vidět dobové interiéry (prvorepubliková kavárna, autodílna z 50. let, koupelna z let 70., škodovka připravená na výlet …), videa z historie města Plzně, která se dotýkala všech významných historických událostí, ale i obyčejného městského života, zajímavosti o významných osobnostech spojených s našimi dějinami, ale i exponáty, jako např. staré loutky Spejbla a Hurvínka, Horváthovy kopačky, soutěžní pušku Kateřiny Emmons atd. Zkusili jsme si dokonce prolézt ostnatými dráty pečlivě střežené československé státní hranice a zjistili jsme, že většina z nás by neprošla.

Na konci výstavy jsme se mohli vyjádřit k některým současným dobovým otázkám a problémům, zhodnotili jsme důležité události našich dějin a za odměnu jsme dostali odznáček s logem výstavy.

Těšíme se, až budeme moct v DEPU navštívit další zajímavé akce.