Třídní akce

VYCHÁZKA S DIVADELNÍM PŘEDSTAVENÍM

První společná akce 6. třídy

V pondělí 11. října jsme se rozhodli navštívit komponovaný pořad kdyňské ZUŠ v MKS Modrá hvězda, který měl vyvrcholit divadelním představením. Závislost na veřejné dopravě jsme hravě vyřešili tím, že jsme ráno v 7:30 odpochodovali do Spáňova na vlak. Protože bylo jednoznačně nejmrazivější ráno tohoto školního roku, ani nám to dlouho netrvalo…

Ve Kdyni jsme se z nádraží přesunuli do sálu, tam jsme se již pěkně zahřáli a věnovali se kultuře. Po pásmu složeném z recitace a hudebních čísel přišlo na řadu divadlo. Krátký kus z vlastní scénáristické dílny kdyňského dramatického oboru s názvem O Apoleně z Rýzmberka byl skutečným vrcholem dopoledne – byl zábavný, herecké výkony byly výborné a jsme rádi, že dvě ze čtyř rolí v této hře byly obsazeny deváťačkami z mrákovské školy.

No a abychom měli představu o reálném prostředí, kde Apolena žila a týrala své nápadníky, vydali jsme se svižným krokem na Rýzmberk samotný. Sluníčko už pěkně ohřálo vzduch, bylo krásně, v družném hovoru jsme výstup zvládli. Poté jsme se autobusem vrátili zpátky do školy – příjemně unavení, hladoví, ale spokojení. Kvalitní fotografie z představení se bohužel pořídit nepodařilo, snad čtenáři ocení alespoň pár snímků z pěšího výletu.

Společné foto