odpočinek ve skanzenu

Školní výlet čtvrťáků

Den před vysvědčením jsme jeli společně se třeťáky na školní výlet.

Nejprve jsme se zastavili v Kolovči, navštívili jsme Muzeum techniky a řemesel. Rodina Wolfova měla pro děti připravené soutěžní listy, každý se hned rozeběhl po řemeslech hledat správné odpovědi. Všichni dostali malou odměnu. Pan Wolf nám předvedl práci na hrnčířském kruhu, a nakonec jsme si mohli koupit nějaký z keramických výrobků. Po návštěvě muzea jsme se uprostřed Kolovče nasvačili a pokračovali autobusem do Chudenic. Krásnou procházkou jsme došli pod rozhlednu Bolfánek. Koupili jsme si nanuky, někdo zvládl ještě pití a brambůrky. Děti si mohly pohrát u jezírka, v proutěném domě na stromě nebo na pódiu. Potom jsme se rozdělili na dvě party. Někteří šli s paní učitelkou Randovou na rozhlednu a někteří hráli s paní učitelkou Vísnerovou zábavné hry. Čekala nás už jen cesta z kopce k autobusu, my jsme si ji ovšem ještě prodloužili a prohlédli jsme si Americkou zahradu. Výlet se nám vydařil, všichni jsme se vrátili spokojení, i když trochu unavení.