Jak to bylo se sovami

Ukázka vlastnoručně vyrobených soviček

Sovy z modelíny

Prezentace dravců byla pro všechny zvídavé druháčky tak zajímavá, že nešlo jinak, než v následujícím týdnu pokračovat. A tak se zrodil projekt SOVY. Nejprve jsme zopakovali vše, co o sovách víme a co nám řekli páni sokolníci. Poté jsme další informace hledali a četli v dětských encyklopediích. Odměnou byla vycpaná sova pálená, která se při výtvarné výchově ani nepohnula, a tak jsme ji mohli kreslit, jak dlouho kdo potřeboval.  Velké překvapení přišlo další den – nejprve paní učitelka a poté i děti donesly do třídy asi třicet různých soviček vyrobených ze dřeva, kovu, skla, hlíny, papíru, přírodnin i látky. Sovy malé i velké, vážné i veselé. My pak zkoušíme vytvořit z modelíny tyto noční ptáky. To ale není vše, další den musíme rozstříhané barevné sovičky správně přiřadit podle stínu, pojmenovat je a seřadit podle abecedy. Následující den hrajeme kimovku z lesa, píšeme samostatné věty o sovách (tedy tvůrčí psaní )  a pečlivě vybarvujeme hodně složitý dekorativní soví obrázek. Při tělocviku jako sovy poletujeme a houkáme a v matematice vymýšlíme legrační slovní úlohy. Ve třídě vzniká soví koutek. Zažíváme prima vyučování a moc nás to baví.

Děkujeme sovičky – jsme zvídavé dětičky!