Třídní akce

Náš školní rok

Školní rok 2019/2020 měl být pro nás zcela poklidný. Již jsme se ve třídě všichni znali a žádná změna, která by naši pohodu měla narušit, nebyla v plánu.

Po klidném rozkoukání jsme v říjnu vyrazili společně na podzimní vycházku spojenou s pracovním vyučováním. Z nasbíraných plodin a listů jsme hned venku začali tvořit podzimní obrázky. Při prohlížení fotek je vidět, že počasí jsme měli takřka letní a obrázky skládané z přírodnin se dětem moc povedly.

S přicházející zimou nás čekal zcela nový zážitek a pro některé opravdová výzva. Na začátku prosince jsme společně se třetí třídou absolvovali plavecký výcvik. Po prvotní nejistotě se všichni s radostí vrhli do vody a začali pilovat své plavecké dovednosti a učit se novým plaveckým stylům. Mokré vysvědčení bylo pro všechny velkou odměnou.

V průběhu plaveckého výcviku nás navštívila tolik známá trojice, anděl, Mikuláš a čert. Ve třídě panovalo příjemné napětí, které spolu s velkým těšením vytvořilo tu pravou čertovskou náladu. V maskách čertíků si děti zasoutěžily na mnoha stanovištích, které pro ně připravili starší spolužáci, a poté již ve třídě netrpělivě očekávaly mikulášskou nadílku.

Rok se přehoupl a s nástupem nového roku 2020 jsme si rozšířili naše znalosti a zkušenosti z kulturního světa. Opět jsme se spojili se třetí třídou, kde máme také své kamarády, a společně vyrazili do Plzně. Zde jsme navštívili Divadlo Alfa, zhlédli představení Pověsti pro štěstí a setkali se s panem výtvarníkem, který nás provedl kouzelným světem loutek a jejich výrobou. Hned záhy jsme se přesunuli do Muzea loutek. Tady jsme si v pracovních listech ověřili, co si z divadla o loutkách pamatujeme, a samozřejmě si děti vyzkoušely zahrát své vlastní loutkové divadlo.

V duchu „kdo si hraje, nezlobí“ si děti v průběhu pracovního vyučování a výtvarné výchovy vytvořily několik herních plánů a figurek. Hry se jim velice povedly a skutečně o přestávkách našly své uplatnění pro vyplnění volného času.

Aniž bychom cokoliv tušili, za nedlouho přišla změna, na kterou nebyl nikdo z nás připraven. Vlivem epidemiologické situace byla naše škola, stejně jako ostatní školy, v březnu uzavřena. Toto uzavření nám mnohé vzalo a mnohé nás naučilo. Děkuji touto cestou rodičům, prarodičů i všem ostatním, kteří se podíleli na domácí výuce v době uzavření školy. Toto nucené odloučení od běžné výuky trvalo déle, než jsme doufali. Přesto v květnu svitla naděje a alespoň s některými druháky jsem se mohla znovu osobně vidět a pracovat. Společného času nebylo mnoho, ale stihli jsme spoustu práce a věřím, že ve třetí třídě již vše poběží, jak jsme zvyklí, a navážeme tam, kde jsme letos v červnu skončili.

Stejně jako bylo druhé pololetí nestandartní, byl nestandartní i náš závěrečný výlet. Počasí se rozhodlo, že nás postaví do nelehké situace. Pokud si prohlédnete fotky pořízené na našem výletě, je vidět, že ani déšť nám společné chvíle nemůže překazit. Úsměv jsme neztratili a dokázali jsme si užít vše, co nás na výletě potkalo.

Přeji všem krásné léto, hezké prázdniny, dovolené plné nezapomenutelných zážitků a mnoho chvil, ve kterých vy i vaše děti načerpáte novou energii do dalšího školního roku. Budu se na všechny moc těšit ve třetí třídě.

Paní učitelka Lucka Vísnerová