OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZÁKLADNÍCH ŠKOL

V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

28. 5. 2020 Zobrazit více

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY

NOVÁ PRAVIDLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY pro školní rok 2019/2020, ZVEŘEJNĚNÁ MINISTERSTVEM ŠKOLSTVÍ

(podrobné znění viz přiložený dokument)

* jednotná přijímací zkouška proběhne nejdříve 14 dnů po návratu dětí do škol

* pokud přijímací zkoušky již proběhly a byly vyhodnoceny, výsledky jsou platné (týká se škol s talentovou zkouškou)

* obsah přijímací zkoušky nebude nijak upravován (testy z M a Čj připravené Cermatem)

každý uchazeč bude mít pouze jeden pokus

* přijímací zkoušku uchazeč vykoná ve škole, kterou má v přihlášce uvedenou jako první

* výsledky budou vyhodnoceny Cermatem do 7 dní od data konání zkoušky

* výsledky budou zaslány oběma školám, na které se uchazeč hlásil (není tedy podstatné, kde zkoušku fyzicky vykonával)

* škola má po obdržení výsledků 1 den na to, aby zveřejnila informace o přijetí (děti tedy budou nejpozději 8 dní po přijímačkách vědět, zda byly nebo nebyly přijaty)

* na oborech, kde se přijímací zkouška nedělá (učiliště - nematuritní obory), může být výsledek řízení vyhlášen dříve, nejpozději však do 8 dnů po termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní obory

nebude možné podat odvolání, o přijetí žáků na uvolněná místa rozhodne ředitel školy podle pořadí žáků "pod čarou"

* změna uplatnění zápisového lístku bude možná (např. v případě, že dítě bude přijato na školu, na níž bylo původně "pod čarou")

* náhradní termín jednotné přijímací zkoušky bude stanoven, její výsledek musí být zveřejněn nejpozději do 4 dnů od data vykonání zkoušky

* potřeby žáků se speciálními vzdělávacími potřeby budou zohledněny

* zápisový lístek je nutno odevzdat do 5 dnů od nejzazšího termínu vyhlášení výsledků přijímacího řízení (tj. do 13 dnů od data konání přijímací zkoušky)

Pravidla přijímacího řízení

30. 3. 2020 Zobrazit méně

Automat na nápoje

Dne 17. 10. 2019 byl v chodbě školy instalován automat na pití, kde si mohou děti během dne nalít do svého hrníčku chlazenou vodu či dva slazené nápoje.

21. 10. 2019 Zobrazit více

Nový projekt

ZŠ Mrákov - Šablony II.
REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU:
CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0012202
je spolufinancován Evropskou unií.

4. 9. 2019 Zobrazit více

Informace ohledně mimoškolního zájmového klubu „Krteček“.

28. 8. 2019 Zobrazit více