MRÁKOVSKÁ BĚŽKA 2019

Lyžařský závod pro všechny věkové kategorie

8. 2. 2019 Zobrazit více

Lyžařský výcvik

Šumava Špičák

23. 1. 2019 Zobrazit více

Biologický kroužek

Krmítka pro ptáčky

18. 1. 2019 Zobrazit více

Čertí škola

Podle tradice naší školy zorganizovali žáci 8. třídy pro své spolužáky 5. 12. výuku čertovských předmětů.

6. 12. 2018 Zobrazit více

Biologický kroužek

„Pojďte udělat skvělou reklamu na třídění baterek a elektra!“

30. 11. 2018 Zobrazit více

Strašidelný les

V pátek 9. 11. 2018 si žáci z 9. třídy připravili „noční“ hru pro své spolužáky. Děti si vyzkoušely projít stezku odvahy večerním lesem, kde plnily úkoly, které byly pro ně přichystány. Občas ukápla i nějaká slzička strachu, ale to už k tomu patří.

15. 11. 2018 Zobrazit více

Halloweenské tvoření

Podzim se pevně ujal své vlády a je na čase užít si plodů letní práce na zahrádkách.

2. 11. 2018 Zobrazit více

Branné dny 25. – 26. 10. 2018

V životě nás může potkat událost, která se vymyká běžným situacím. Jak se v takové chvíli zachovat, kde se informovat, koho přivolat na pomoc, co si zabalit s sebou nebo umět poskytnout základní první pomoc to si připomněli žáci během dvou branných dnů před podzimními prázdninami.

31. 10. 2018 Zobrazit více

Letové ukázky dravců

Dravci a sovy z Českých Budějovic

18. 10. 2018 Zobrazit více

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – TRÉNINK S OSOBNOSTÍ

Den s olympioničkou Kristýnou „Kiki“ Hoidarovou Kolocovou

Kiki

více foto

Do poslední chvíle jsme v pondělí ráno vyhlíželi sluníčko, nakonec marně. Jeho absence však byla naštěstí jedinou temnější kaňkou na dni, který se nám jinak podařilo intenzivně prožít.

Již několik let se mrákovská škola pravidelně účastní testování tělesné zdatnosti v rámci celostátního projektu Česko sportuje. Pomineme-li žáky se zdravotním handicapem, po všechna léta byla účast prakticky stoprocentní. Soustavnost a poctivost v tomto počínání se vyplatily – v pondělí 8. října jsme byli odměněni návštěvou olympioničky Kristýny Hoidarové Kolocové, která společně s početným týmem Sazka Olympijského víceboje nabídla atraktivní sportovní program doplněný autogramiádou.

Důkladné přípravy, které akci předcházely, vyvrcholily v 10.00 slavnostním zahájením. Moderátor Pavel Dolejška, český kouzelník a iluzionista, přivítal celou školu a přihlížející z řad veřejnosti na mrákovském fotbalovém stadionu. Vzhledem k tomu, že projekt je inspirován olympijskou myšlenkou, nemohl chybět také maskot posledních olympijských her, tedy těch zimních v Pchjongčchangu – tygřík Suhorang. Přestože si spokojeně hladil bříško, čímž dal jasně najevo, kde bychom mohli hlavní osobnost dnešních událostí hledat, nakonec se plážová volejbalistka Kristýna Kolocová zvaná Kiki mohutně vyvolávaná dvěma sty netrpělivých školáků objevila na schodech a započala zahřívací bod dnešního programu – rozcvičku.

Následovalo několik rozhovorů, děti kladly Kiki rozličné otázky, pohovořili ředitel školy i starosta obce Mrákov. Potom už začalo to hlavní: soutěž. Pět družstev čítajících vždy 14 dětí od 3. do 9. třídy bojovalo v rozličných disciplínách, jejichž hlavním poselstvím bylo zdůraznit důležitost nejen sportu jako takového, ale také tělesné všestrannosti. Nezbytná byla rovněž schopnost spolupracovat, neboť v několika kláních šlo o kooperaci ve dvojicích. Kdo nesoutěžil, fandil, seč mu síly a hlasivky stačily. Moderátor všechny bez rozdílu intenzivně povzbuzoval, zkrátka dvě hodiny soupeření proběhly v obrovském nasazení.

V průběhu sčítání výsledků se opět přesunuli na plochu i fanoušci. V tu chvíli Pavel Dolejška dostal prostor předvést to, co je mu nejbližší – své kouzelnické umění. Triky s kruhy byly efektní, zrovna tak rubikova kostka, která žila svým vlastním životem ve svačinovém sáčku familierně přezdívaném sváček. Jednoznačně nejoriginálnější byl ovšem tanec rudého šátku jménem Kiki v obrovské skleněné lahvi. Dvěstěhlavým davem mohutně povzbuzována předváděla Kiki divoké kreace tak dlouho, dokud diváci neřekli dost. Potom zvadla a za hlasitého potlesku opustila hrdlo lahve zase jako obyčejný šátek.

Vyhlášení výsledků pak už na sebe nenechalo dlouho čekat. Pro zvýšení napětí se samozřejmě vyhlašovalo od zadních pozic, takže když bylo oznámeno i druhé místo, družstvo zelených, jehož barva ještě nezazněla, propuklo v hurónský jásot. Po udělení všech cen následovala autogramiáda, fronta ke stolečku s oběma hlavními protagonisty, tj. Pavlem Dolejškou a Kristýnou „Kiki“ Hoidarovou Kolocovou, se vinula přes značnou část fotbalového hřiště. Na všechny se dostalo a ani společná fotografie nebyla žádnému zájemci odepřena.

Dopoledne bylo nabité do té míry, že děti – plné zážitků – tak tak stihly oběd. Ve frontě i u talířů jim ještě pořád jely pusy hodnotící dnešní den. Shodly se na jednom: Příště zas!

15. 10. 2018 Zobrazit méně