Čertí škola

Tradiční čertí škola proběhla ve čtvrtek 5. 12. 2019.

5. 12. 2019 Zobrazit více

Dopis ministrovi školství ČR vysvětlující důvody, proč se ZŠ Mrákov 6. 11. 2019 připojila ke stávce učitelů

Dopis s týmž obsahem byl rovněž zaslán Parlamentu ČR, konkrétně Podvýboru pro regionální školství Poslanecké sněmovny

26. 11. 2019 Zobrazit více

Florbal

Ve středu 13. 11. a v pátek 19. 11. 2019 proběhlo okrskové kolo ve florbalu v Domažlicích.

19. 11. 2019 Zobrazit více

Branné dny

Dvoudenní nácvik chování při mimořádných situacích

Vítězné družstvo

více foto

Již tradičním programem doplňujícím týden, v němž probíhají podzimní prázdniny, byly na ZŠ Mrákov branné dny. Ve čtvrtek jsme si osvojovali potřebné informace a dovednosti na jednotlivých stanovištích ve škole, v pátek 1. listopadu se uskutečnilo to hlavní – branný závod družstev v terénu.

Žáci deváté třídy si pro nás mladší přichystali 10 stanovišť, na kterých ověřovali, jak bychom se zachovali při mimořádné události a zda bychom dokázali kvalitně poskytnout první pomoc. Soutěžilo 10 týmů zahrnujících žáky různých věkových kategorií, vedoucím každého z nich byl jeden z vyučujících. Jako vždy nejnáročnější bylo ošetřování otevřených ran, které byly dokonale namaskovány, až to některým z nás nedělalo úplně dobře…

Po dokončení závodu a sečtení bodů včetně bonusových, které jsme získali na základě schopnosti seskládat z jednotlivých dílků obrázek a vyhodnotit, že živý Zdeněk Svěrák asi ve škole nebude, je tedy třeba najít nějakou náhražku (byla překvapivě v dílně a celá kovová…), se vítězem celého klání stala skupina číslo 8 pod vedením paní učitelky Trojanové. Sladkou odměnu si ale zasloužili všichni – i když počasí bylo mrazivé a úkoly náročné, všichni s plným nasazením bojovali až do konce.

zapsala 7. třída

4. 11. 2019 Zobrazit méně

Výlet turistického klubu

Objevování podzimních krás Kdyňska

31. 10. 2019 Zobrazit více

Halloweenské dýně

Práce biologického kroužku

25. 10. 2019 Zobrazit více

Přednáška o Přemyslovcích

Do naší školy po čase přijel z Přimdy pan Libor Marek, který umí dětem moc pěkně přiblížit část historie naší země.

3. 10. 2019 Zobrazit více

Atletický čtyřboj

Ještě jsme se ve škole nestačili po prázdninách ani rozkoukat a už tu byly první atletické závody.

16. 9. 2019 Zobrazit více

Slavnostní zahájení nového školního roku

V pondělí 2. září na nádvoří naší školy proběhlo tradiční zahájení školního roku, jehož hlavní náplní bylo přivítání nových žáků, zejména prvňáčků.

4. 9. 2019 Zobrazit více

Proskoly.cz

Naše škola již několik let aktivně využívá portál proskoly.cz

31. 8. 2015 Zobrazit více