20 statečných držitelů trojkoruny - Sněžka - Lysá hora - Sněžník

5. 4. 2019 Zobrazit více

Letiště Václava Havla v Praze

Byl to super zážitek!

Dne 27. března 2019 se žáci 6. třídy, 7. A a 7. B zúčastnili exkurze na pražském letišti. Program připravila paní Hana Jindřichová, donedávna letuška ČSA.

Naše první kroky vedly do výcvikového centra řízení letového provozu, kde jsme byli přímo uprostřed simulátoru pro výcvik budoucích „dispečerů“.

Nahlédli jsme i do zákulisí výcviku pilotů, stewardek a stewardů. Místní školitelé nám vysvětlili, co všechno musí uchazeči umět, co se musí naučit. Posadili jsme se do trenažéru, sklouzli jsme se po záchranné „skluzavce“, sledovali jsme adepty na stewardy při výcviku.

Vyvrcholením exkurze byla dvouhodinová projížďka po ploše letiště spojená s návštěvou místní hasičské stanice. Vše samozřejmě s odborným výkladem. Pozorovali jsme zblízka přistání i odlety nejrůznějších letounů, ale především nám zaujalo největší dopravní letadlo vůbec, Airbus A380. Bylo ohromující vidět tento kolos stoupat k nebi.

Na závěr jsme si vychutnali zasloužené občerstvení na letištním terminálu a tradá domů!

Moc se těšíme, že se na letiště ještě někdy vrátíme.

Největší dopravní letadlo

další foto

1. 4. 2019 Zobrazit méně

Krajské kolo

Přeboru škol v šachu

25. 2. 2019 Zobrazit více

MRÁKOVSKÁ BĚŽKA 2019

Lyžařský závod pro všechny věkové kategorie

8. 2. 2019 Zobrazit více

Lyžařský výcvik

Šumava Špičák

23. 1. 2019 Zobrazit více

Biologický kroužek

Krmítka pro ptáčky

18. 1. 2019 Zobrazit více

Čertí škola

Podle tradice naší školy zorganizovali žáci 8. třídy pro své spolužáky 5. 12. výuku čertovských předmětů.

6. 12. 2018 Zobrazit více

Biologický kroužek

„Pojďte udělat skvělou reklamu na třídění baterek a elektra!“

30. 11. 2018 Zobrazit více

Strašidelný les

V pátek 9. 11. 2018 si žáci z 9. třídy připravili „noční“ hru pro své spolužáky. Děti si vyzkoušely projít stezku odvahy večerním lesem, kde plnily úkoly, které byly pro ně přichystány. Občas ukápla i nějaká slzička strachu, ale to už k tomu patří.

15. 11. 2018 Zobrazit více

Halloweenské tvoření

Podzim se pevně ujal své vlády a je na čase užít si plodů letní práce na zahrádkách.

2. 11. 2018 Zobrazit více