DEN S DĚTSKOU ATLETIKOU

Sportovní rozloučení se školním rokem

27. 6. 2019 Zobrazit více

Úspěch bratrů Schleissových

Rybářská olympiáda

26. 6. 2019 Zobrazit více

Okresní kolo Pythagoriády

Na konci května proběhlo v Domažlicích okresní kolo tradiční matematické soutěže.

7. 6. 2019 Zobrazit více

Projektové dopoledne na GJŠB

Staň se lékařem

5. 4. 2019 Zobrazit více

Letiště Václava Havla v Praze

Byl to super zážitek!

1. 4. 2019 Zobrazit více

Krajské kolo

Přeboru škol v šachu

25. 2. 2019 Zobrazit více

MRÁKOVSKÁ BĚŽKA 2019

Lyžařský závod pro všechny věkové kategorie

Společné foto

další foto

Po dvou letech jsme se dočkali ideálních sněhových podmínek, ve čtvrtek 7. února tedy nic nebránilo uspořádání tradičního školního závodu v běžeckém lyžování Mrákovská běžka. Na startu stanulo 22 odhodlaných závodníků – 10 z prvního stupně, 8 z druhého stupně a skupinu statečných doplnili 4 dospělí z řad učitelů a nepedagogických pracovníků.

Na trase, kterou s dvoudenním předstihem perfektně vybrousil osobně pan ředitel, všichni závodníci nejprve absolvovali testovací jízdu. Poté již nic nebránilo ostrému startu první kategorie, na kterou čekaly dva okruhy v celkové délce 1200 m. Běžci vyráželi v minutových intervalech, ve stopě se chovali velmi ohleduplně a rychlejším závodníkům ochotně uhýbali.  Stejně tak i starší účastníci, kteří museli ujet okruhy tři. V závěsu za nimi otestovali své schopnosti (a klouby) i dospělí. Všichni přežili ve zdraví a vyhlášení výsledků už přihlíželo i sluníčko, které se vyklubalo z mraků v průběhu zápolení.

V kategorii mladších brala bronz Rozi Váchalová, druhá byla Kačka Konopová a vítězem se stal Šimon Ledvina ze třetí třídy. Kategorii druhého stupně ovládl Kika Váchal, jemuž na paty šlapala stříbrná Štěpánka Märzová (oba 8. třída) a bronzovou příčku obsadil šesťák Honza Konop.

Gratulace ovšem patří všem bojovníkům – rvali se jako lvi, přestože mnohým z nich přinesl běžky teprve v prosinci Ježíšek a neměli dostatek času pro trénink. Nezbývá než doufat, že příští rok nám počasí opět dopřeje!

8. 2. 2019 Zobrazit méně

Lyžařský výcvik