MRÁKOVSKÁ BĚŽKA 2019

Lyžařský závod pro všechny věkové kategorie

Společné foto

další foto

Po dvou letech jsme se dočkali ideálních sněhových podmínek, ve čtvrtek 7. února tedy nic nebránilo uspořádání tradičního školního závodu v běžeckém lyžování Mrákovská běžka. Na startu stanulo 22 odhodlaných závodníků – 10 z prvního stupně, 8 z druhého stupně a skupinu statečných doplnili 4 dospělí z řad učitelů a nepedagogických pracovníků.

Na trase, kterou s dvoudenním předstihem perfektně vybrousil osobně pan ředitel, všichni závodníci nejprve absolvovali testovací jízdu. Poté již nic nebránilo ostrému startu první kategorie, na kterou čekaly dva okruhy v celkové délce 1200 m. Běžci vyráželi v minutových intervalech, ve stopě se chovali velmi ohleduplně a rychlejším závodníkům ochotně uhýbali.  Stejně tak i starší účastníci, kteří museli ujet okruhy tři. V závěsu za nimi otestovali své schopnosti (a klouby) i dospělí. Všichni přežili ve zdraví a vyhlášení výsledků už přihlíželo i sluníčko, které se vyklubalo z mraků v průběhu zápolení.

V kategorii mladších brala bronz Rozi Váchalová, druhá byla Kačka Konopová a vítězem se stal Šimon Ledvina ze třetí třídy. Kategorii druhého stupně ovládl Kika Váchal, jemuž na paty šlapala stříbrná Štěpánka Märzová (oba 8. třída) a bronzovou příčku obsadil šesťák Honza Konop.

Gratulace ovšem patří všem bojovníkům – rvali se jako lvi, přestože mnohým z nich přinesl běžky teprve v prosinci Ježíšek a neměli dostatek času pro trénink. Nezbývá než doufat, že příští rok nám počasí opět dopřeje!

8. 2. 2019 Zobrazit méně

Lyžařský výcvik

Šumava Špičák

23. 1. 2019 Zobrazit více

Biologický kroužek

Krmítka pro ptáčky

18. 1. 2019 Zobrazit více

Čertí škola

Podle tradice naší školy zorganizovali žáci 8. třídy pro své spolužáky 5. 12. výuku čertovských předmětů.

6. 12. 2018 Zobrazit více

Biologický kroužek

„Pojďte udělat skvělou reklamu na třídění baterek a elektra!“

30. 11. 2018 Zobrazit více

Strašidelný les

V pátek 9. 11. 2018 si žáci z 9. třídy připravili „noční“ hru pro své spolužáky. Děti si vyzkoušely projít stezku odvahy večerním lesem, kde plnily úkoly, které byly pro ně přichystány. Občas ukápla i nějaká slzička strachu, ale to už k tomu patří.

15. 11. 2018 Zobrazit více

Halloweenské tvoření

Podzim se pevně ujal své vlády a je na čase užít si plodů letní práce na zahrádkách.

2. 11. 2018 Zobrazit více

Branné dny 25. – 26. 10. 2018

V životě nás může potkat událost, která se vymyká běžným situacím. Jak se v takové chvíli zachovat, kde se informovat, koho přivolat na pomoc, co si zabalit s sebou nebo umět poskytnout základní první pomoc to si připomněli žáci během dvou branných dnů před podzimními prázdninami.

31. 10. 2018 Zobrazit více

Letové ukázky dravců