Důležité termíny

V týdnu od 17. 12. do 21. 12. proběhnou na naší škole barevné dny.

11. 12. 2018 Zobrazit více

Čertí škola

Podle tradice naší školy zorganizovali žáci 8. třídy pro své spolužáky 5. 12. výuku čertovských předmětů.

6. 12. 2018 Zobrazit více

Biologický kroužek

„Pojďte udělat skvělou reklamu na třídění baterek a elektra!“

30. 11. 2018 Zobrazit více

Strašidelný les

V pátek 9. 11. 2018 si žáci z 9. třídy připravili „noční“ hru pro své spolužáky. Děti si vyzkoušely projít stezku odvahy večerním lesem, kde plnily úkoly, které byly pro ně přichystány. Občas ukápla i nějaká slzička strachu, ale to už k tomu patří.

15. 11. 2018 Zobrazit více

Halloweenské tvoření

Podzim se pevně ujal své vlády a je na čase užít si plodů letní práce na zahrádkách.

2. 11. 2018 Zobrazit více

Branné dny 25. – 26. 10. 2018

V životě nás může potkat událost, která se vymyká běžným situacím. Jak se v takové chvíli zachovat, kde se informovat, koho přivolat na pomoc, co si zabalit s sebou nebo umět poskytnout základní první pomoc to si připomněli žáci během dvou branných dnů před podzimními prázdninami.

31. 10. 2018 Zobrazit více

Letové ukázky dravců

Dravci a sovy z Českých Budějovic

18. 10. 2018 Zobrazit více

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – TRÉNINK S OSOBNOSTÍ

Den s olympioničkou Kristýnou „Kiki“ Hoidarovou Kolocovou

15. 10. 2018 Zobrazit více

VÝLET TURISTICKÉHO KLUBU DO PLASŮ

Podél řeky Střely

Společné foto

více foto

Konečně jsme se dočkali výletu, který se měl původně uskutečnit už v září, ale pro velkou nemocnost byl odložen. A je to tak dobře – v neděli 7. října vyšlo zdraví i počasí a za slunečného dne jsme s krásným kulatým počtem 20 účastníků z řad dětí vyrazili vlakem z Domažlic do Plzně a dále do Plasů. Mimořádná účast byla i mezi rodiči, kterým tímto děkuji za pomoc, jakož i těm, kteří poskytli sponzorský dar v podobě cen do soutěže.

Dojeli jsme dle předpokladů a na nádvoří krásného barokního areálu v Plasích děti dostaly první úkol – naučit se nazpaměť básničku o 4 slokách a udržet ji v hlavách až do pozdního odpoledne. Texty měly k dispozici asi 40 minut, pak už jim musely být odebrány, aby se v nelehkém terénu kaňonu řeky Střely nepřerazily (děti, nikoli texty).

Další soutěží bylo oblíbené hledání víček od PETlahví v krásném, kůrovcem kupodivu nezdecimovaném lese. Každé víčko mělo jinou hodnotu a družiny se činily.

Při cestě loukou tradičně většina účastníků neodolala posezení na balících sena a zvlášť na jednom, který měl pozoruhodně menší rozměr než ostatní a i těm nenarostlým se na něj dobře lezlo. Opodál jsme zase objevili kancelářskou židli, zjistili jsme, že trnky jsou trpké, a při spoustě všedních, ale milých zážitků jsme se pomalu posouvali vpřed.

Když už bylo remcání na bolavé nožičky příliš intenzivní, přišla další soutěž. Byla běhací – a kupodivu! Nožičky zázračně ožily a bojovaly jako lvice. Zasedli jsme ke svačině, když tu nám za zády zahřmělo. Nedá se nic dělat – najíme se při cestě. Docela se to hodilo, stejně nás honil čas.

Do plaské ZOO jsme dorazili asi s půlhodinovým zpožděním oproti plánu, naštěstí nám vyšli vstříc a ponechali nás zde o něco déle, než jim ukládala povinnost stanovená otevírací dobou. ZOO všechny mile překvapila – je sice malá, ale zvířat je tu hodně a navíc vesměs divácky vděčných – lemuři, surikaty, klokani, lvi, tygři, několik druhů opic… Nakonec došlo i na hranolky, párky v rohlíku či zmrzku a pomalu jsme se vydali na nádraží.

Tady proběhla poslední soutěž dnešního dne – jakýsi miniminigolf – místo hole posloužilo párátko, místo míčku víceúčelové víčko od PETky. Vlak měl zpoždění, tak jsme se dorazili brambůrkami a tyčinkami v půvabném nádražním bufetu. Ve vlaku jsme museli z důvodu přetlaku cestujících rozbít tábor na zemi, ale nálada vydržela výborná.

Po přestupu děti napsaly básničky (fantazie některých byla opravdu bezbřehá), byly vyhlášeny a odměněny výsledky všech skupin. Do Domažlic jsme dojeli sice z vlaku zcela upečení, ale plní zážitků. Tak zas příště!

8. 10. 2018 Zobrazit méně

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA V MRÁKOVSKÉ ŠKOLE

Sazka olympijský víceboj – trénink s osobností

4. 10. 2018 Zobrazit více