Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní škola Mrákov
škola mnoha možností

Jr. NBA League

Pod tímto anglickým názvem se skrývá organizace školních turnajů pro nejmladší basketbalisty.

V loňském ročníku to byli žáci ze čtvrtých a pátých tříd, letos pravidla povolila nastoupit jen žákům čtvrtých tříd. Ne každá škola se o výchovu basketbalového mládí stará. U nás díky zájmovým aktivitám rozvíjíme basketbalové nadání již od druhé třídy a proto vítáme jakoukoliv možnost utkat se se stejně starými soupeři, což tato soutěž umožňuje.

Po loňském úspěšném tažení touto soutěží, kdy jsme hájili barvy Sharlotte Hornets, jsme netrpělivě vyhlíželi los letošní kvalifikace. Ten nám přisoudil domažlickou Msgre. a ZŠ Bor. Boj o dvě postupová místa proběhl ve čtvrtek 23. 5. 2024. První zápas jsme s domácí školou prohráli a bylo zřejmé, že pokud chceme postoupit, tak musíme Bor porazit. Nebývale vyrovnaný a dramatický zápas mohl v závěru rozhodnout trestným hodem za faul R. Kozák, ale bohužel koš minul, a tak se šlo do prodloužení. V jeho pětiminutovém nervydrásajícím průběhu se skóre několikrát otočilo. V samotném závěru doputoval míč na ruku S. Pangerla, který v posledních vteřinách zápas rozhodl a poslal tak náš tým do podzimních bojů.

V červnovém draftu se rozhodne, jaký tým z NBA budeme na podzim reprezentovat.

Školu reprezentovali: A. Stauberová, M. Randová, R. Kozák, S. Pangerl, F. Slačík, V. Pivoňka, Š. Pech, J. Auer, A. Ledvinová, N. Šlajsová, A. S. Suchá, D. Valchuk, E. Jedináková a T. Votípka.

Všem košíkářkám a košíkářům gratulujeme k postupu a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Datum vložení: 24. 5. 2024 11:47

3D Vizualizace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Atletické rekordy školy

Rekordy

Pomáháme dětem, které to potřebují

Pomáháme dětem