Paříž, dáma na Seině

První májový víkend si žáci 2. stupně ZŠ Mrákov skvěle užili.

Navštívili totiž hlavní město Francie Paříž. Žáci poznávali unikátní památky: Královský palác, kostel St. Eustache, pařížskou radnici, světové muzeum Louvre, katedrálu Notre-Dame, baziliku Sacré Coeur a mnoho dalších nádherných památek. Prohlédli si centrum moderního umění Centre G. Pompidou a obdivovali četné pouliční umělce. Nezapomenutelným zážitkem byla návštěva zámeckého komplexu Versailles i prohlídka nádherného zámeckého parku s jedinečným programem zpívajících fontán. Stejně okouzleni byli všichni účastníci i večerní projížďkou po Seině a do daleka zářící Eiffelovou věží. Program v Paříži ukončili návštěvou moderní čtvrti La Défense. Domů se všichni vraceli plni skvělých zážitků, s písní Bonsoir na rtech a obrovskou chutí metropoli Francie znovu navštívit.