Třídní akce

Fyzikální konference

My, žáci z deváté třídy, jsme si druhé pololetí zpříjemnili tím, že jsme si připravili pro svoje spolužáky závěrečnou Fyzikální konferenci. Každý z nás si vybral téma, které si po třech letech „úžasných“ hodin fyziky zamiloval. Začali jsme opakováním základů – fyzikálními veličinami. Po této prezentaci jsme všichni dostali test, ze kterého většina z nás obdržela jak jinak než jedničku . Dále jsme se přes vlastnosti kapalin, při nichž nám Tonda představil vlastnoručně vyrobeného hydraulického robota, s Tomášem B. posunuli k pohybu. Poté nás Honza provedl vesmírem a Milan seznámil s účinky sil. Také jsme si se Sabinou zopakovali výpočet práce a výkonu, s Niky tepelné jevy a Eliška H. nám osvěžila elektromagnetické jevy. Dále si pro nás Barča a Sára zpracovaly optiku. Do tajemství zvuku a hluku nás dalším příspěvkem zasvětila Gábina. Ta náš sluch také podrobně prověřila připraveným testem slyšitelnosti. A o meteorologii toho nejvíc z nás ví Eliška Radová, která působila jako perfektní ,,rosnička".