řeka Morava

Strašidelný les

V pátek 9. 11. 2018 si žáci z 9. třídy připravili „noční“ hru pro své spolužáky. Děti si vyzkoušely projít stezku odvahy večerním lesem, kde plnily úkoly, které byly pro ně přichystány. Občas ukápla i nějaká slzička strachu, ale to už k tomu patří.

15. 11. 2018 Zobrazit více

Halloweenské tvoření

Podzim se pevně ujal své vlády a je na čase užít si plodů letní práce na zahrádkách.

2. 11. 2018 Zobrazit více

Branné dny 25. – 26. 10. 2018

V životě nás může potkat událost, která se vymyká běžným situacím. Jak se v takové chvíli zachovat, kde se informovat, koho přivolat na pomoc, co si zabalit s sebou nebo umět poskytnout základní první pomoc to si připomněli žáci během dvou branných dnů před podzimními prázdninami.

foto

Ve čtvrtek si vylosované skupinky žáků procházely školu a seznamovaly se na připravených stanovištích s důležitými telefonními čísly, zásadami evakuace, evakuačním zavazadlem, varovnými signály, improvizovanou ochranou a základy první pomoci. V pátek děti již tyto znalosti musely uplatnit v terénu. Na stanovištích na území Mrákova a Starého Klíčova na ně čekali žáci 8. třídy a připravenými otázkami zjišťovali znalosti jednotlivých skupin. Nejatraktivnější bylo stanoviště, na kterém měli figuranti namaskovaná ošklivá zranění. Přesto si naši žáci dovedli poradit a zranění zdárně ošetřili. Všechny skupiny se snažily podat co nejlepší výkony, proto na každého v cíli čekala sladká odměna a snad i vědomí, že je na mimořádnou situaci alespoň trochu připraven.

31. 10. 2018 Zobrazit méně

Letové ukázky dravců

Dravci a sovy z Českých Budějovic

18. 10. 2018 Zobrazit více

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – TRÉNINK S OSOBNOSTÍ

Den s olympioničkou Kristýnou „Kiki“ Hoidarovou Kolocovou

15. 10. 2018 Zobrazit více

VÝLET TURISTICKÉHO KLUBU DO PLASŮ

Podél řeky Střely

8. 10. 2018 Zobrazit více

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA V MRÁKOVSKÉ ŠKOLE

Sazka olympijský víceboj – trénink s osobností

4. 10. 2018 Zobrazit více

Atletická liga škol

V září jsme se účastnili tradičních atletických závodů v Domažlicích.

1. 10. 2018 Zobrazit více

Výstava skotu v Mrákově

Žáci naší školy navštívili tradiční výstavu skotu v Mrákově.

26. 9. 2018 Zobrazit více

Horšovskotýnské hry

18. 9 a 19. 9. 2018 se naši nejmladší sportovci účastnili Horšovskotýnských her. Podrobnosti o jejich skvělých výsledcích očekávejte v následujících dnech.

21. 9. 2018 Zobrazit více