Letové ukázky dravců

Podél řeky Střely

Společné foto

více foto

Konečně jsme se dočkali výletu, který se měl původně uskutečnit už v září, ale pro velkou nemocnost byl odložen. A je to tak dobře – v neděli 7. října vyšlo zdraví i počasí a za slunečného dne jsme s krásným kulatým počtem 20 účastníků z řad dětí vyrazili vlakem z Domažlic do Plzně a dále do Plasů. Mimořádná účast byla i mezi rodiči, kterým tímto děkuji za pomoc, jakož i těm, kteří poskytli sponzorský dar v podobě cen do soutěže.

Dojeli jsme dle předpokladů a na nádvoří krásného barokního areálu v Plasích děti dostaly první úkol – naučit se nazpaměť básničku o 4 slokách a udržet ji v hlavách až do pozdního odpoledne. Texty měly k dispozici asi 40 minut, pak už jim musely být odebrány, aby se v nelehkém terénu kaňonu řeky Střely nepřerazily (děti, nikoli texty).

Další soutěží bylo oblíbené hledání víček od PETlahví v krásném, kůrovcem kupodivu nezdecimovaném lese. Každé víčko mělo jinou hodnotu a družiny se činily.

Při cestě loukou tradičně většina účastníků neodolala posezení na balících sena a zvlášť na jednom, který měl pozoruhodně menší rozměr než ostatní a i těm nenarostlým se na něj dobře lezlo. Opodál jsme zase objevili kancelářskou židli, zjistili jsme, že trnky jsou trpké, a při spoustě všedních, ale milých zážitků jsme se pomalu posouvali vpřed.

Když už bylo remcání na bolavé nožičky příliš intenzivní, přišla další soutěž. Byla běhací – a kupodivu! Nožičky zázračně ožily a bojovaly jako lvice. Zasedli jsme ke svačině, když tu nám za zády zahřmělo. Nedá se nic dělat – najíme se při cestě. Docela se to hodilo, stejně nás honil čas.

Do plaské ZOO jsme dorazili asi s půlhodinovým zpožděním oproti plánu, naštěstí nám vyšli vstříc a ponechali nás zde o něco déle, než jim ukládala povinnost stanovená otevírací dobou. ZOO všechny mile překvapila – je sice malá, ale zvířat je tu hodně a navíc vesměs divácky vděčných – lemuři, surikaty, klokani, lvi, tygři, několik druhů opic… Nakonec došlo i na hranolky, párky v rohlíku či zmrzku a pomalu jsme se vydali na nádraží.

Tady proběhla poslední soutěž dnešního dne – jakýsi miniminigolf – místo hole posloužilo párátko, místo míčku víceúčelové víčko od PETky. Vlak měl zpoždění, tak jsme se dorazili brambůrkami a tyčinkami v půvabném nádražním bufetu. Ve vlaku jsme museli z důvodu přetlaku cestujících rozbít tábor na zemi, ale nálada vydržela výborná.

Po přestupu děti napsaly básničky (fantazie některých byla opravdu bezbřehá), byly vyhlášeny a odměněny výsledky všech skupin. Do Domažlic jsme dojeli sice z vlaku zcela upečení, ale plní zážitků. Tak zas příště!

8. 10. 2018 Zobrazit méně

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA V MRÁKOVSKÉ ŠKOLE

Sazka olympijský víceboj – trénink s osobností

4. 10. 2018 Zobrazit více

Atletická liga škol

V září jsme se účastnili tradičních atletických závodů v Domažlicích.

1. 10. 2018 Zobrazit více

Výstava skotu v Mrákově

Žáci naší školy navštívili tradiční výstavu skotu v Mrákově.

26. 9. 2018 Zobrazit více

Horšovskotýnské hry

18. 9 a 19. 9. 2018 se naši nejmladší sportovci účastnili Horšovskotýnských her. Podrobnosti o jejich skvělých výsledcích očekávejte v následujících dnech.

21. 9. 2018 Zobrazit více

Techmania Plzeň

První týden ve škole si žáci 6. a 7. třídy zpříjemnili společným výletem do Plzně.

13. 9. 2018 Zobrazit více

Zahájení školního roku 2018/2019

Úspěšný nový školní rok popřál všem žákům i učitelům na slavnostním zahájení ředitel školy p. Mgr. V. Duffek.

5. 9. 2018 Zobrazit více

Proskoly.cz

Naše škola již několik let aktivně využívá portál proskoly.cz

31. 8. 2015 Zobrazit více